TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programı 2020 1. Çağrısı İçin Ön Başvurular Alınmaya Başlandı

Teknolojik ve yenilikçi bir iş fikri için TÜBİTAK tarafından verilecek 200 Bin TL'lik hibe imkanı ile hayalini kurduğunuz projeyi hayata geçirebilirsiniz. İSTANBUL TEKNOKENT ve ARÇELİK GARAGE paydaşlığındaki BİGG Programı'nın 1. Aşama başvurusunu yapmak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Başvuru ve Süreç

Web üzerinden toplanan iş fikirleri iki aşamalı bir eleme sistemine tabi tutulacaktır. İSTANBUL TEKNOKENT ve ARÇELİK GARAGE iş fikirlerini; teknolojik düzeyi ve yenilikçi yönü, iş fikrinin uygulanabilirliği, iş fikrinin taşıdığı ticari değer, iş fikrinin rekabetçi düzeyi, iş fikri ekibinin nitelikleri ve iş fikrine uygunluğu vb. yönleri göz önünde bulundurarak değerlendirecektir.

Değerlendirmeyi geçen iş fikirleri; İSTANBUL TEKNOKENT ve ARÇELİK GARAGE'ın eğitim ve mentorluk programına dahil olacaktır. Programı tamamlayarak iş fikirlerinin geliştiren girişimci adayları, hazırlayıp ön onay aldıkları iş planlarıyla TÜBİTAK'a başvuracak ve 200 bin TL'ye kadar olan hibe destekten yararlanmak için yarışacaktır.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.


İÜ Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü