E-Bültenimizin 4. Sayısında Rektörümüz İstanbul Üniversitesi’nin Başarılarını Anlattı

E-bültene ulaşmak için lütfen tıklayınız.


İstanbul Üniversitesi eğitim-öğretim faaliyetlerinde çok önemli bir deneyime, üstün yetenekli akademik kadroya ve uluslararası başarıya sahip. Üniversitemiz her yıl ülkemizin dört bir yanından çalışkan, meraklı ve potansiyeli yüksek öğrencileri bünyesine katıyor; bu öğrenciler üniversitemizin imkanları ve kültürüyle buluşuyor, yepyeni ufuklar kazanıyor, mesleğini en iyi şekilde öğreniyor, çok donanımlı bir şekilde hayata başlamanın ayrıcalığını yaşıyor.

Eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanı sıra üniversitemiz toplumsal sorumluluğunun gereği ve asli vazifelerinden biri olarak gördüğü araştırmaya da üst düzeyde önem veriyor, kaynak ayırıyor; toplumun sorunlarına bilimin verdiği cevapları bulmaya gayret ediyor. 145 araştırma laboratuvarı ve 77 araştırma ve uygulama merkezi üniversitemiz bünyesinde bu amaç için çalışıyor. Toplam 106 patentimizin tescil edilmesi, yapılan araştırmaların başarısının da tescili aynı zamanda...

Üniversitelerin gelişimlerini dünya ölçeğinde değerlendiren uluslararası endekslerde her geçen yıl sıramız daha da üstlere çıkıyor, başarılarımız hepimizi mutlu ediyor, kıvanç duyuyoruz. 

Rektörümüz Prof. Dr. Mahmut AK, Üniversitemizin son yıllarda ortaya koyduğu başarı tablosunu bültenimiz içinde yer alan haberde sayılarla çok kapsamlı bir şekilde anlatıyor. Ortaya çıkan İstanbul Üniversitesi’nin hepimizi gururlandıran, göğsümüzü kabartan ve sevindiren tablosu, aynı zamanda önemli bir sorumluluk da yüklüyor; bu başarı tablosunu daha yükseğe taşımak için çok ama çok çalışmak, üniversitemizin ülkemize ve insanlığa sunduğu katkıyı artırmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaktan bir an bile geri durmamak…

Bunu yapacağımıza yürekten inanıyoruz.

Hepimizi gururlandıran bu başarı tablosunda emeği geçen tüm mensuplarımıza şükran borçluyuz. Üniversitemiz bu tertemiz alınterlerinin üzerinde yükseliyor. 

Bu başarıların ülkemiz içinde ve dışında görünür olmasını ve üniversitemizin itibarına olumlu yansıması için çok büyük gayret gösteren Kurumsal İletişim Koordinatörlüğümüzün tüm çalışanlarına da teşekkür ediyoruz.


İstanbul Üniversitesi ailemizin tüm fertlerine sağlıklı günler diliyoruz.

Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü