İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü'nden Anlamlı Ziyaret

İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Alkan ve İÜ heyeti Cebeci Sultançiftliği İlkokuluna ziyarette bulundu. Okuldaki Tasarım - Beceri Atölyesi için alanında uzmanlaşmış olan öğretim görevlileri de atölyeleri yerinde inceleme imkânı buldu.
Belirli alanlarda işbirliği içerisinde bulunulacağını belirten İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Alkan: “Sadece sınav dönemine hapsolmuş öğrenci yetiştirme anlayışından kurtulmalıyız. Bu atölyelerle çocuklarımızı 21.yy’ın ikinci çeyreğine hazırlayacağız. Böylece bir neslin kaybını önleyeceğiz.” dedi.

İÜ, Cebeci Sultançiftliği İlkokulu'na Destek

İÜ, Cebeci Sultançiftliği ilkokuluna, maddi, materyal, akademik destek ve işbirliği olmak üzere genel hatlarıyla üç anlamda destek verecek. Bunlar, kapalı spor atölyesi, müzik atölyesi, robotik kodlama atölyesi, akıl zekâ oyunları atölyesi, drama atölyesi, yaşam beceri atölyesi ve görsel sanatlar atölyesi olmak üzere Cebeci Sultançiftliği İlkokulunda 7 adet atölye bulunuyor. 

“Multidisipliner Çalışma Geleceğimizin Yönüdür”

Atölyelerin nasıl geliştirilebileceği üzerinde durulurken, her atölyenin kendi öğretmeni ve üniversitemizin o alandaki öğretim görevlileriyle istişarede bulunuldu. Yapılan toplantıda, başka atölyelerle işbirliğinin mümkün olduğu resim, müzik ve drama çalışmalarını birbirine katarak disiplinlerarasılık sağlanabileceği kararlaştırıldı. Keşif aşamasının çok önemli olduğunu vurgulayan İÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alkan, İÜ çocuk üniversitesinde yapılmış çalışmaların derlenebileceğinden söz etti ve şunları ekledi: “Kendisini geliştirebilecek çocuklarla geleceği parlatacağız. Erken yaşta çocuklarımızın yeteneklerini keşfedeceğiz. Bunu, dersi oyunlarla aktif hale getirerek yapmak önemlidir”. 
Ziyaret İÜ ve Cebeci Sultançiftliği İlkokulu’nun karşılıklı hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Haber: Gizem AYGÖR, Melisa ÜNLÜ

İÜ Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü