YKS’de İlk 500’e Giren Öğrencilerimize Laptop Hediye Edildi

YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) 2019’da ilk 500’e girerek İstanbul Üniversitesi’ne yerleşen öğrencilere, İÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi Konferans Salonu’nda hediye takdimi yapıldı.

Hediye takdimi töreninde konuşan İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, sayısı her yıl daha da artan başarılı öğrencilerin İstanbul Üniversitesi’ni tercih etmelerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bu programın İstanbul Üniversitesi’nde bir gelenek haline geldiğini belirten Prof. Dr. Ak, “Bu töreni her yıl büyük bir zevkle ve gururla icra ediyoruz. Üniversitemizi tercih eden siz değerli öğrencilerimizin sayısı ve seviyesi her yıl daha da yükseliyor” ifadelerini kullandı. 

“37 Yıldır Bu Ailenin Ferdi Olmaktan Gurur Duyuyorum”


İstanbul Üniversitesi mensubu olmanın önemini vurgulayan Prof. Dr. Mahmut Ak şu şekilde konuştu: “İstanbul Üniversitesi’ne girdiğiniz zaman geniş bir ailenin üyesi oluyorsunuz. Ben de 37 yıldır bu ailenin bir ferdi olarak, bu güzel ortamı teneffüs ediyor ve gurur duyuyorum. Mezun olduğunuzda da yanı başınızda muhakkak ki bir İstanbul Üniversiteli değer bulacaksınız.”

Tören, Prof. Dr. Mahmut Ak’ın konuşmasının ardından öğrencilere laptop hediye edilmesiyle sona erdi.

Haber: Beyza Nur ATASOY
İÜ Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü