İstanbul Üniversitesi E-Bülten - 7. SayıTÜBİTAK’ın yürüttüğü “Üniversitelerin Alan Bazında Yetkinlik Analizi” çalışmasının sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Hacim ve kalite göstergeleri dikkate alınarak gerçekleştirilen analizde Türkiye’deki 160 üniversitenin, 20 ana araştırma alanı ve 131 alt araştırma alanındaki performansları kapsamlı şekilde değerlendirildi. 

Bu değerlendirme sonucunda İstanbul Üniversitesi; sağlık bilimlerinden havacılık ve uzay bilimlerine, çevre bilimlerinden sosyal ve beşerî bilimlere kadar pek çok alanda liderlik başta olmak üzere önemli başarılar elde etti. Üniversitemiz yıllardır yaptığı bilimsel çalışmalarla ispat ettiği yetkinliğini, her geçen yıl daha da perçinliyor, uluslararası alana taşıyor. 

Sadece 2020 yılında üniversitemizin 12 uluslararası projesinin fonlanmaya hak kazanması, yetkinliğimizin yanı sıra çok önemli bir itibar ve saygınlık hazinesine sahip olduğumuzu da gösteriyor. Nitelikli öğretim üyelerimizin ve özgün bilimsel çalışmalarımızın itibarımızın uluslararası alanda güçlenmesinde payı çok büyük; emek veren tüm mensuplarımıza teşekkür ediyoruz. 

Küresel salgının tüm dünyayı etkilediği bu zorlu zamanlarda İstanbul Üniversitesi, bilimsel çalışmalar, eğitim-öğretim ve topluma hizmet konularında yenilikçi ve öncü rolünü sürdürmeye devam ediyor; tüm birikim ve deneyimini yaşadığımız zorlukların kısa sürede aşılması için seferber ediyor.

İstanbul Üniversitesi ailesine sağlık ve esenlik diliyoruz.

Kurumsal İletişim KoordinatörlüğüYaklaşan Etkinlikler

kongre immünoloji

6. Avrupa İmmünoloji Kongresi (ECI) Belgrad’da Gerçekleşecek

Konum