İstanbul Üniversitesi E-Bülten - Ocak 2020 Sayısı

İstanbul Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü 2019 yılı ekim ayı başında faaliyetlerine başladığında Nobel ödülü sahibi sayın Prof. Dr. Aziz Sancar hocamızın “başarınızın sırrı nedir?” sorusuna verdiği şu cevabı hatırlatmıştık; “Başarının sırrı çalışmaktır. Ben çok çalışarak başarıya ulaştım…” ​

Koordinatörlüğümüz kuruluşundan itibaren üniversitemizin tüm bilimsel, kültürel, sosyal, sportif, eğitim faaliyetlerini yakından izliyor, haber yapıyor, sosyal medya hesaplarımızdan paylaşıyor, web sayfamızda yayınlıyor, kayda geçiriyor, deyim yerindeyse tarihe not düşüyor.

Üniversitemiz bugün araştırma üniversitesi sıfatıyla uluslararası akademik performans değerlendirmelerinde üst sıralarda yer alıyor ve her geçen gün başarı grafiğini yükseltiyorsa; bunu çok çalışmasına, insanlığa katkı sunan değerli bilimsel üretim yapmasına borçlu.

Üniversitemiz bilimsel başarılarının yanı sıra çok önemli kültür, sanat, spor, müzik, sosyal sorumluluk faaliyetleri yürütüyor; bu çalışmalarla hem toplumsal rolünü pekiştiriyor hem de öğrencilerini hayata daha donanımlı hazırlıyor.

Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü olarak Üniversitemizin bu faaliyetlerinden bir seçki sunmayı görev bildik. Burada sunduklarımız, yapılan faaliyetlerden sadece küçük birer örnek; İstedik ki bu bülten okunduğunda İstanbul Üniversitesi’nin araştırma kapasitesi, bilimsel başarıları, topluma sunduğu katkıların önemi daha iyi anlaşılsın.

Üniversitemizle gurur duyuyor, başarılarının daha görünür olması ve kamuoyuna ulaşması için elimizden gelen gayreti gösteriyor, bu başarıların mimarı olan başta üniversite yönetimimiz, öğretim üyelerimiz, tüm mensuplarımız ve öğrencilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

İstanbul Üniversitesi

Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

E-bültene ulaşmak için lütfen tıklayınız.

PDF versiyonuna ulaşmak için lütfen tıklayınız.


Yaklaşan Etkinlikler

sosyoloji önder-küçükerman

İşin Mutfağı Etkinliği’ne Prof. Dr. Önder Küçükerman Konuk Olacak

28-Şubat Panel

Bugünün Penceresinden 28 Şubat Paneli

daha-iyi-atölyeleri görsel-okuryazarlık

“Daha İyi Atölyeleri” Öğrencilere Beceri Kazandırmayı Hedefliyor

biyoteknoloji sempozyum

2. Su Bilimlerinde Biyoteknoloji Sempozyumu 27-29 Nisan’da Gerçekleşecek

kongre immünoloji

6. Avrupa İmmünoloji Kongresi (ECI) Belgrad’da Gerçekleşecek

Konum