Üniversitemiz, Gençlerle Bilişim Uzmanlarını Bir Araya Getirecek

İstanbul Üniversitesi öğrenci kulübü Data Club’ın İstanbul Üniversitesi Enformatik Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezi iş birliği ile "Türkiye'de İnternet Haftası" etkinlikleri kapsamında düzenleyeceği InfoDay'20 ile gençler yeni gelişmeler hakkında bilgi sahibi olabilecek, ilgi duydukları alanlarda sorularına uzmanından cevap bulabilecekler.

Etkinlik, 2 oturum şeklinde toplam 5 konuşmadan oluşmaktadır. Konuşmacılarımız; ShiftDelete.Net kurucusu Hakkı Alkan, İstanbul Üniversitesi 3 Boyutlu Tıbbi ve Endüstriyel Tasarım Laboratuvarı (TETLAB) kurucusu Leyla Türker Şener, etkileşimli deneyimler, oyunlar ve simülasyonlar üreten Negentra firmasının sahibi Gürcan Serbest, uluslararası gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingat’ın kurucu ortağı Mehmet Erkek, uzun ve kısa metrajlı filmler, belgesel, sahne sanatları projeleri, bilgisayar oyunları, animasyon ve reklam projeleri gibi farklı birçok mecra için müzikler besteleyen, sesler tasarlayan Başar Ünder’dir. Konuşmalar, konularında uzman kişiler tarafından, çalıştay formatında, canlı performanslar şeklinde gerçekleştirilecektir. Bu sayede katılımcıların, ilgili oldukları alanlardaki sorularına yanıt bulmaları ve bu alanlarda uzmanlaşmak isteyip istemediklerine karar vermelerini sağlayabilecektir. InfoDay, Dünya’daki bilişim gelişmelerinin Türkiye’deki yansımalarını ele alan bir etkinliktir. Bilişim dünyasındaki en popüler konuları, en güncel gelişmeler üzerinden izleyerek ve her bir konu için alanına hâkim davetli konuşmacılar ile katılımcılara en güncel deneyimlerin aktarılması için platform sağlayacaktır. Oyun programlamadan veri bilimine, dijital müzikten yapay zekaya kadar birçok konuda kendine özgü bir sinerji ortamı yaratacaktır.

InfoDay'20, 11 Nisan 2020 tarihinde İstanbul Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Kongre ve Kültür Merkezi’nde herkese açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir (Koltuk sınırlaması olduğu için web sitesi üzerinden kayıt olunması zorunludur).

Etkinlik programını görmek, ayrıntılı bilgiye ulaşmak ve kayıt olmak için etkinliğin resmi web sayfası ve sosyal medya hesapları ziyaret edilebilir.

InfoDay için:
Web: infoday.istanbul.edu.tr
Instagram: infodaytoday
Twitter: infodaytoday
Facebook: infodaytoday
Data Club Etkinliklerini takip etmek için: Instagram: dataclubistanbul
Facebook: Data Club/DataClubIstanbul
Twitter: DataClubist
LinkedIn: DataClub
Web: iudata.club


Galeri

Yaklaşan Etkinlikler

matematik-bölümü matematik-etkinliği

Dünya Matematik Günü Etkinliği 13 Mart’ta Gerçekleşecek

proquest seminer

Bilimsel Yayınlarda Kaynaklardan Yararlanma Yöntemleri Semineri Düzenlenecek

bilişim infoday

Üniversitemiz, Gençlerle Bilişim Uzmanlarını Bir Araya Getirecek

kongre dünden-bugüne-istanbul

Öğrenci Kongresi, “Dünden Bugüne İstanbul” Başlığı Altında 20-21 Nisan’da Düzenlenecek

biyoteknoloji sempozyum

2. Su Bilimlerinde Biyoteknoloji Sempozyumu 27-29 Nisan’da Gerçekleşecek

iş-sağlığı-ve-güvenliği kongre

10. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi 3-6 Mayıs’ta Gerçekleşecek

Konum