“2020 Engelsiz Üniversite Ödülleri” Bayrak Teslim Töreni Gerçekleştirildi

Üniversite kampüs sınırları içinde engelli bireylerin mekânlara, eğitsel imkânlara ve sosyo-kültürel faaliyetlere tam, etkin ve eşit katılımını sağlamak için Yükseköğretim Kurumu (YÖK) tarafından verilen “Engelsiz Üniversite Ödülleri 2020” sahiplerini buldu. İstanbul Üniversitesi’nin kazandığı ödüllerin bayrak teslim töreni ise 18 Eylül’de İÜ Rektörlük Makamında gerçekleştirildi.


İstanbul Üniversitesi 2020 yılı Engelsiz Üniversite Ödülleri’nde, İktisat Fakültesi EK1 Bina ile Mekânda Erişim –Turuncu Bayrak, Hukuk Fakültesi ve Siyasal Bilgiler Fakültesi Eğitimde Erişim–Yeşil Bayrak; Sosyo- Kültürel Faaliyetlerde Erişim konusunda ise Mavi Bayrak ödüllerini kazandı.


“Sosyo- Kültürel Faaliyetlerde Erişim” konusunda yapılan düzenlemeler kapsamında “Mavi Bayrak” ödülünü fakülte adına İÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi Vekil Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Komsuoğlu Çıtıpıtıoğlu; “Eğitimde Erişim” konusunda verilen Yeşil Bayrak ödülünü fakülte adına İÜ Hukuk Fakültesi Senatörü Prof. Dr. Ömer Ekmekçi; “Mekânda Erişim” konusunda Turuncu Bayrak ödülünü ise fakülte adına İÜ İktisat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayım Yorğun aldı.


Tören sırasında İÜ Genel Sekreter Yardımcısı Figen Cihan, İÜ Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı Vekil Daire Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Cemil Akçay da hazır bulundu.

Tören hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

Haber: Hande Nur Ocak
İÜ Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü