Erkek Hentbol ve Kadın Basketbol Takımlarımız Yeni Başarılar İçin Hazır

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü bünyesinde bulunan ve büyük başarılara imza atan erkek hentbol ve kadın basketbol takımımızın yeni sezon fikstürleri belli oldu.

Erkek Hentbol Takımımız Süper Lig’e Yükselmişti

Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana yetiştirdiği ve milli takımlara kazandırdığı sporcuların yanı sıra gerek liglere gerekse kapsamlı spor organizasyonlarına damgasını vuran İstanbul Üniversitesi, sporun bireysel ve toplumsal faydalarının bilincinde olan gençler yetiştiriyor. 2020-2021 sezonunda da başarılarına yenilerini eklemek için hız kesmeden çalışan Spor Birliği Kulübü branşlarımızdan, büyük bir başarı göstererek Süper Lig’e yükselen Erkek Hentbol Takımımız ve geçtiğimiz sezonlarda elde ettiği önemli başarılarıyla dikkat çeken Kadın Basketbol Takımımızın yeni fikstürleri belirlendi.

Erkek Hentbol Takımımızın İlk Maçı 26-27 Eylül’de

Türkiye Hentbol Federasyonu Merkezi’nden çevrimiçi olarak yayınlanan 2020-2021 Sezonu Erkekler Süper Lig fikstürü ve Türkiye Kupası eşleşmeleri belli oldu. Süper Lig’e yükselerek tarihi bir başarı ortaya koyan İstanbul Üniversitesi Erkek Hentbol Takımımız, 26-27 Eylül’de gerçekleşecek ilk maçında, Köyceğiz Belediyespor’u evinde ağırlayacak.


Türkiye Kupası’nda ise A grubunda yer alan ekibimiz; Antalyaspor, Güneysuspor ve Hatay Büyükşehir Belediyespor ile karşı karşıya gelecek. İstanbul Üniversitesi Erkek Hentbol Takımı, 11-13 Aralık tarihleri arasında oynanacak karşılaşmalar sonunda, grupta ilk 2 takım arasında yer alarak 2. tura çıkmak için mücadele edecek.

“Üniversitemizi Süper Lig’de Başarıyla Temsil Edeceğiz”

Hentbol Federasyonu Genel Sekreteri B. Mutlu Kadıoğlu tarafından gerçekleştirilen kura çekimi sonrasında değerlendirmelerde bulunan Antrenörümüz Sinan Avcı, Süper Lig’in çok zorlu bir kulvar olduğunu ve kaliteli takımlardan oluştuğunu belirterek, “Bu sene yükseldiğimiz Süper Lig’de genç kadromuzla kalıcı olmak istiyoruz. Üniversitemizi sportmence ve başarılı bir şekilde temsil edeceğimize ve lige renk katacağımıza inanıyorum" dedi.

Kadın Basketbol Takımımız, İlk Maçını Bosna 34 ile Oynayacak


2020-2021 sezonunda karşılaşacağı rakipleri belirlenen bir diğer takımımız ise Kadın Basketbol Takımımız oldu. 20 Kasım’da başlaması planlanan Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi için gerçekleştirilen kura çekimi 25 Ağustos’ta yapıldı. 16 takımın katıldığı kura çekiminde, İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü’nü temsilen Kulüp Başkanı Prof. Dr. Mehmet Hamdi Kurtoğlu, Genel Koordinatör Funda Onar ve Kulüp A Takım Antrenörü Emre Özsarı yer aldı.

Kura çekimi sonuçlarına göre; İstanbul Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, sezonun ilk maçını Bosna 34 takımıyla oynayacak.

Takımımız, 8-14 Kasım tarihlerinde Edremit’te gerçekleşecek olan TKBL Federasyon Kupası’nda ise aynı grupta yer aldığı Emlak Konut, Urla Belediyesi ve Yalova VIP takımları ile mücadele edecek.

Haber: Tuğçe AYÇİN

İÜ Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü